077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

דברים שרציתם לדעת על רכישת קרקע חקלאית ולא העזתם לשאול…

2018 דצמבר 26 | על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

מאז קום המדינה מחירי הנדל”ן רק הולכים ומאמירים ולמרות ההבטחות במהלך השנים נראה שהמגמה הזו רק תמשיך. למי שמחפש להשקיע, רכישת קרקע חקלאית במחיר אטרקטיבי יכולה להיות הזדמנות מצוינת. הנה כמה תשובות לשאלות שבטח שאלתם את עצמכם:

bigstock--131879774
  1. למה היא כל כך אטרקטיבית במקרים רבים? – כי הגידול התמידי באוכלוסייה מייצר צורך תמידי בשטחי מגורים חדשים. עם המחקר הנכון השקעה כזו יכולה להיות ההשקעה הטובה ביותר שתעשו בחייכם.
  2. מה הדבר הראשון שצריך לבדוק? – הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא מהי הבעלות על הקרקע. האם היא פרטית, האם היא ציבורית בבעלות מנהל מקרקעי ישראל.
  3. ומה עוד קריטי לבדוק כבר בשלב הראשון? – עוד דבר שקריטי לבדוק כבר בהתחלה הוא מהו הסטטוס של הקרקע בתמ”א הארצי ואם היא אכן מיועדת לשינוי יעוד למגורים בעתיד.
  4. ומה לגבי תוכניות מתאר? – זה עוד משהו שתצטרכו לבדוק לפני שאתם רוכשים קרקע כזו. האם יש תוכניות כלשהן ארציות או מחוזיות שיכולות לטרפד את שינוי היעוד של הקרקע בעתיד.
  5. מתי עולה מחיר הקרקע? – ברגע שהקרקע מופשרת והתהליך מסתיים, מחיר הקרקע מזנק. יש הבדל משמעותי בין מחיר קרקע חקלאית לכזו שמיועדת לבנייה והרווח הגדול הוא בשינוי זה.
  6. מה חשוב לבדוק באזור? – כדאי לבחון אילו אפשרויות תעסוקה יש באזור, אילו עורקים תחבורתיים קיימים, אלו שכונות בפיתוח קיימות באזור, מי היא האוכלוסייה באזור וכל פרט אחר שיכול להיות רלוונטי למחיר הקרקע לאחר ההפשרה.
  7. האם יש עלויות נוספות למחיר הקרקע? – כמובן. חשוב לקחת בחשבון הוצאות נוספות כמו היטלי פיתוח, מס שבח, היטלי השבחה וכדומה.
  8. האם חשוב גם להגיע למקום פיזית? – כן. אל תתפתו לעשות עסקה כזו בלי לראות את השטח. חשוב להבין מהו השטח המדוייק ובמה הוא גובל.

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל”ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת