077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

תמ”א 38

2018 נובמבר 1 | על ידי רפאל נדל"ן |מאמרים

תמ”א 38 – כך תהיו בטוחים מפני רעידות אדמה

על פי הערכות מומחים צפויות לפקוד את ישראל בשנים הקודמות רעידות אדמה עוצמתיות, לשם כך קמה תכנית תמ”א 38, במטרה לחזק מבנים שלא בוצע בהם חיזוק כנגד רעידות אדמה. הזדמנות זו, לא בלבד שתחזק את המבנים הישנים ותגרום לדיור בטוח יותר לדיירי הבניין, אלא גם תשפר את חזות הבניין, תאפשר הוספת קומות, מרפסות וחדרי ממ”ד ממד בבנייני מגורים שנבנו לפני שנת 1980. המטרה היא לעודד קבלנים ויזמים לביצוע הפרויקט על חשבונם, תוך ניוד זכויות הבנייה בבנייני המגורים שזה הרווח של אותם הקבלנים. קבלנים נעזרים באדריכלים מקצועיים, אשר יכינו את תכניות הבנייה החדשות שנועדו להוסיף קומות, לחזק את המבנה ולהחלפת תשתיות הנמצאות בבניין.

התחדשות עירונית – תמ”א 38

תכנית תמ”א 38, היא התחדשות עירונית. המשפרת את פני העיר באמצעות חיזוק וחידוש בנייני מגורים ישנים וכן, הריסת מבנים ישנים ובנייה של בנייני מגורים רבי קומות תחתיהם. התכנית השנייה של תמ”א מוכרת לרבים כ-“פינוי בינוי”. במסגרת זו, היזמים או הקבלנים, ידאגו לדיור חלופי כל זמן שהפרויקט יהיה בתהליך בניה, עד לסיומו. לרוב, פרויקטים במסגרת תמ”א, מתייחסים למתחמים רבי היקף כמו מאות יחידות דיור. לרוב, תכנית זו, מיוחדת לבנייני מגורים צפופים.

הערכת תקציב לביצוע פרויקט תמ”א 38

חשוב כי הקבלן או היזם, ידע להעריך את התקציב של הבנייה וחיזוק המבנים, במסגרת תמ”א 38.  חשוב להיצמד לתכנית הבניה בהתאם לתכניות הבניין המקורית וכך, להבין מה ניתן לשפץ. יש להוציא את תכנית הבניין המקורית ממעון העתקות, כך שהתכנית תהיה ברורה יותר, הן לאדריכלים, למהנדסים ולקבלנים.  תמ”א הינה תכנית מורכבת וארוכת טווח ויש לקחת ברצינות את הנושא. בנושא תמ”א ישנם שני סוגים, האחד הוא חיזוק מבנה קיים והתכנית השנייה היא פינוי בינוי, כלומר הריסת המבנה הקיים ובנייה של בניין מגורים חדש תחתיו, שיכיל קומות רבות ואפשרות לפתור את בעיית הדיור בארץ, בגלל מחסור בבנייני מגורים, במיוחד בערים המרכזיות בארץ.

תמ”א 38 שפירושה הוא: “תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה” היא בעצם תוכנית המאפשרת לדיירי בניינים שנבנו לפני 1980 לחזק אותם נגד רעידות אדמה וכחלק מחיזוק המבנה לשדרג את הבניין ולהוסיף מרפסות/חניות/קומות.
חלק מהעניין בתוכניות התמ”א 38 הוא שלקבלן המבצע את החיזוק יהיה משתלם לעשות זאת ללא עלות שתחול על הדיירים אלא לממן את הפרוייקט באמצעות קומות נוספות בהם יוכל הקבלן/יזם למכור דירות. לאחרונה פורסם כי חוק מע”מ אפס יחול גם על פרויקטים של תמ”א 38 מה שישנה את תמונת המצב ויאפשר לקבלנים ליזום יותר ויותר פרויקטים.

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

תכנון בנייני משרדים ב-2019 לרווחת העובד, למה זה חשוב?

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע מיקום היא מילת המפתח בהשקעה מסחרית?

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת