077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

תכנון בנייני משרדים ב-2019 לרווחת העובד, למה זה חשוב?

2018 נובמבר 1 | על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

רגע לפני שנדבר על איך לתכנן משרדים ב-2019 ועל מה חשוב לתת את הדעת, ניתן תשובה לשאלה שבכותרת שהיא במילים אחרות – עד כמה מתחשבים בעובדים כשמתכננים פרויקט של בניין משרדים, והתשובה היא חד משמעית –מתחשבים. מנהלי חברות הייטק ובעלי משרדים בכל תחום שהוא, מבינים היום שעם כל הכבוד לטכנולוגיה, עם כל הכבוד לקדמה ולכמה שהמחשב לוקח מאתנו נתח מכובד מהעבודה, בלי הון אנושי איכותי אי אפשר להצליח. פועל יוצא מכך הוא השקעה בסביבתו של העובד, הן מבחינת נוחות והן מבחינה ארגונומית. בשביל שהעובד ירצה להמשיך לעבוד במשרד או חברה ספציפיים, לא מספיק לתת לו משכורת מכובדת אלא חייבים ליצור לו תנאי עבודה נוחים שיגרמו לו להרגיש סיפוק ונוחות. הנה כמה דברים חשובים שחייבים לתת עליהם את הדעת על השקעה בנדל”ן ועל תכנון בנייני משרדים ב-2019.

קירבה לתחבורה ציבורית

תכנון בניין משרדים מתחיל עם בחירת המיקום שלו. יש לא מעט פרמטרים שצריך לקחת בחשבון ואחד מהם הוא נוחות ההגעה בתחבורה ציבורית. יש יותר ויותר עובדים שמעוניינים להשאיר את הרכב בבית, לחסוך לעצמם את הפקקים ולהגיע בתחבורה ציבורית ותכנון בניין משרדים צריך לכלול גם את פרמטר המיקום ביחס לתחבורה ציבורית.

נוחות בהגעה עם רכב

נוחות בהגעה עם רכב גם היא צריכה להילקח בחשבון בשביל שלעובדים יהיה יותר קל להגיע לעבודה ולצאת ממנה. בחירת מיקום לבניין בקרבת עורקי תחבורה חשובים, תכנון חנייה נוחה ומספיקה לכל העובדים.

עיצוב פנים

עיצוב פנים של בנייני משרדים משפיע ישירות על איכות העבודה ועל ההספק של העובדים. לא מעט מחקרים מדברים על הקשר בין סביבת העבודה לאפקטיביות העבודה ועיצוב נכון תורם גם לרווחת העובד. הנה כמה טיפים לעיצוב נכון של פנים הבניין כך שלעובד יהיה יותר נעים לעבוד בו:

  • בחירת חלונות גדולים – חלונות מראה גדולים תורמים להכנסת אור טבעי למשרד מה שתורם לבריאות העובדים ולרווחה שלהם. בנוסף, חלונות כאלו גם תורמים תרומה ירוקה בכך שהם חוסכים בצריכת החשמל.
  • Open space – זו היא שיטת עיצוב שתורמת רבות למרחב העבודה וליצירת שיתופיות, וכמובן, להעלאת הפרודוקטיביות בצוותים גדולים. יותר ויותר בנייני משרדים להשקעה עוברים לעבוד בעיצוב כזה, ומעבר לאפקטיביות מוגברת, העובדים מדווחים על נוחות רבה יותר במהלך העבודה.
  • חשיבה ארגונומית – גודל שולחן המחשב, הכיסא מתכוונן, מרחק העבודה ממסך המחשב ועוד פרמטרים חשובים אחרים הם חלק מעיצוב המשרד ותורמים את חלקם לרווחתו של העובד.

פארק הייטק

תכנון מתחמי מסחר כחלק מפארק הייטק רחב עם כל התנאים והנוחות לכלל העובדים, לדוגמה – חנויות ובתי קפה, גינות ירוקות וחווית עסקים במתחם כולו. כל אלו תורמים גם הם ליוקרתיות של הפרויקט וגם לרווחת העובד.

אם כן בבואנו לתכנן משרד חייבים לכלול התחשבות ברווחת העובד. למה? כי אפשר לראות את זה חד משמעית בתוצאות. המספרים מדברים בעד עצמם – מנהל שמשקיע ברווחת העובד שלו מקבל הרבה יותר ממנו, הן באפקטיביות והן ביחס שלו למקום העבודה שלו.

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

תכנון בנייני משרדים ב-2019 לרווחת העובד, למה זה חשוב?

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע מיקום היא מילת המפתח בהשקעה מסחרית?

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת