077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

עירוב שימושים

2020 ספטמבר 14 | על ידי רפאל נדל"ן |מאמרים

ענף הנדל”ן, כמו חלק גדול מהתעשייה, עובר תהפוכות רבות, חלקן החלו עוד טרם התקופה הנוכחית וחלקן חדשות לגמרי. במהלך השנים האחרונות, הלך והתפתח בעולם המערבי מודל הקהילתיות העירונית, שבא לידי ביטוי בישראל כאשר תושבים רבים, החלו להעתיק את מגוריהם מהחיים בקיבוץ והמושב, אל הערים הגדולות. נדמה כי יותר ויותר אנשים בוחרים לחיות בעיר הגדולה, אך יחד עם זאת, לשמור על מודל הקהילתיות ולדאוג לכך שחיי הקהילה שמאפיינים בעיקר יישובים מחוץ לערים הגדולות, יישמרו. למרות היותו מודל אשר התחיל כחלק מ”התחדשות עירונית”, מנסה מודל הקהילתיות המערבי, לשלב מציאות של מגורים בערים מודרניות עם מאפייני הקיבוץ והמושב אליו התרגלו מאות אלפי ישראלים.

שינוי תפיסתי

ניכר כי בין החיים בערים הגדולות, לבין החיים ביישובים, ישנם הבדלים רבים, עם זאת, ניתן לזהות גם סינרגיה בין השניים כאשר ערים גדולות החלו לאמץ את מודל הקהילתיות העירונית, או בשמו האחר- עירוב שימושים. מתחמי מגורים שמתנשאים לגובה החלו להיבנות ולכלול בתוכם או מסביבם, שטחי מסחר, מוסדות חינוך, תרבות וספורט, פארקים וגינות וכן חיי קהילה אשר כוללים מפגשים משותפים שמאפשרים לתושבים לקבל מענה כמעט לכל הצרכים היומיומיים שלהם.

מודל עירוב שימושים, מדגיש בעיקר מספר מטרות מרכזיות, אשר מסייעות להבין את ההגירה מהקיבוץ לעיר, כגון- הפחתת שימוש ברכב פרטי, עידוד הליכה, רכיבה על אופניים וכן שימוש בתחבורה ציבורית. אחד העקרונות החשובים ביותר, אותו מודל עירוב השימושים מעודד, הוא נושא השמירה על איכות הסביבה. האדם מטבעו, מחפש את האזור הנוח לו ביותר, לכן, אחד היתרונות שמציע עירוב שימושים, הינו עניין הנוחות. תושב אשר חי את מודל הקהילתיות העירונית החדשה, יכול “ליהנות מכל העולמות” מבלי לצאת מהמתחם בו הוא מתגורר. מגורים, תעסוקה, חינוך, תרבות, קניות ובילוי, הופכים לזמינים יותר יחד עם עליית המגורים בערים מודרניות, במתחמים אשר אימצו את הגישה הקהילתית של הקיבוץ.

עירוב שימושים וקורונה

המציאות החדשה שנכפתה עלינו בשל משבר הקורונה, מאתגרת את החברה הישראלית בהרבה מובנים ועם זאת, נותנת פתח להרבה הזדמנויות. אחת ההזדמנויות המרכזיות היא הסבת משרדים למגורים, דבר  אשר יתן מענה למצוקת השכירות, ימסד אותה ויצור קהילה שיתופית שנבנית בעקבות עירוב השימושים הפוטנציאלי. התקופה האחרונה, חידדה את הצורך של אנשים רבים בסביבת מגורים אורבנית, אשר משלבת במרחק הליכה את כל הדברים החשובים שתושבים זקוקים להם. מתחמי הקהילתיות העירונית מספקים ערכים של ערבות הדדית בין הדיירים, אשר מתגייסים אחד עבור השני בתקופה זו בכל הנוגע לעזרה פיזית וכן לשמירה על אורח החיים.

כתבות נוספות

השקעה בעידן הקורונה

לכתבה המלאה

2020 יולי 20
על ידי רפאל נדל"ן

נדל”ן בעליה בקרב זוגות צעירים

לכתבה המלאה

2020 אוגוסט 31
על ידי רפאל נדל"ן

השקעה בנדל”ן בישראל – כל מה שחשוב לדעת

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 9
על ידי רפאל נדל”ן

עליית יהודים לישראל והשפעתה על מחירי הדירות

לכתבה המלאה

2020 יולי 29
על ידי רפאל נדל"ן

נכס מניב – יתרונות של נכס מניב בארץ

לכתבה המלאה

דירות להשקעה – טיפים חשובים

לכתבה המלאה

10 הערים עם ריכוז חברות ההייטק הגבוה ביותר בארץ

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת