077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

נדל”ן מסחרי – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

2018 דצמבר 26 | על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

רבים מאלו שרוצים להשקיע בנדל”ן ובעיקר אלו הלא מקצועיים פונים לרכישת דירות מגורים. לפי נתוני רשות המיסים מעל ל-17% מהישראלים הם בעלי 2 דירות ומעלה מה שאומר שהם משקיעים. יש הסברים פסיכולוגיים על הצורך להשקיע ולקנות דירת מגורים ולהרגיש את הבעלות על דירה כזו, אך האמת היא שמי שמחפש את הכסף הגדול ימצא אותו דווקא בנדל”ן מסחרי, בין אם אלו משרדים להשקעה לשכירות או משרדים למכירה, בתי מלון, מבנים תעשייתיים, חנויות, מגרשי חנייה, מרכזים מסחריים וכדומה. לנדל”ן מסחרי יש יתרונות משמעותיים, כשהרווח בו יכול להגיע לעד פי 3 מרווח על דירת מגורים.

רווח הוני ורווח תשואתי

בין מי שמחפש להשקיע בנדל”ן בדירות מגורים ובין מי שמחפש להשקיע בנדל”ן מסחרי, הוא מחפש כמובן להרוויח. בהשקעה בנדל”ן מסחרי יש שני סוגים של רווחים גדולים יותר מאשר בהשקעה בדירת מגורים:

  • רווח הוני – עם עליית מחיר הנדל”ן שלא עוצרת בשנים האחרונות, גם הנדל”ן המסחרי לא נשאר מאחור. כך שמי שרוכש נדל”ן מסחרי ירוויח ממכירת הנכס בעתיד במחיר גבוה יותר.
  • רווח תשואתי – רווח תשואתי הוא רווח שמתקבל מדמי השכירות החודשיים. אך מה שמשקיעים לא מקצועיים לא יודעים הוא שהשכירות המתקבלת על נדל”ן מסחרי היא עד פי 3 מדירות מגורים. באחוזים, תשואה ממוצעת משכירות של בית מגורים היא של כ-3% לעומת משרד שהתשואה ממנו היא של כ-9%.

השקעה קטנה, רווח גדול.

השקעה בדירות מגורים מצריכה לעיתים הוצאות גדולות וסיכון במימון גבוה מידי, בעיקר כשרוצים לרכוש דירות גדולת ויקרות. אם לעומת זאת מחפשים משרד קטן לרכישה להשקעה, ניתן למצוא משרד בעל שטח קטן יחסית גם באזורים מבוקשים שיכול להניב רווחים נאים.

שכירות לטווח רחוק

עוד פרמטר שכדאי לקחת בחשבון כששוקלים השקעה בנדל”ן מסחרי אל מול נדל”ן פרטי בכל מה שקשור לשכירות הוא טווח זמן השכירות. בדירות מגורים התחלופה של הדיירים יכולה להיות גבוהה יחסית על כל מה שמשתמע מכך לעומת משרדים ונכסים מסחריים אחרים שהחוזה בהם הוא ארוך טווח בדרך כלל, לפחות 5 שנים ואינו מצריך מבעל הנכס התערבות או טיפול בליקויים – לצורך כך קיימת חברת אחזקה של הבניין. למעשה לבעל הנכס יש שקט תעשייתי והכנסה קבועה ויציבה מדי חודש.

בשביל להשקיע בנדל”ן מסחרי צריך לקרוא כמה שיותר חומרים רלוונטיים, צריך למצוא יועצים טובים ומנוסים, צריך להשיג מימון וצריך להחליט על סוג ההשקעה בדיוק כמו בנדל”ן פרטי. אך אין ספק שנדל”ן מסחרי צריך לעניין את כל מי שהשקעות בנדל”ן קרובות לליבו, כל מי רוצה להגדיל את כמות הנכסים שלו.

6.1

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל”ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת