077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

נדלן מסחרי- חשיבות המיקום

2021 אוגוסט 23 | על ידי רפאל נדל"ן |מאמרים

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן, או: איך עושים אקזיט בנדל”ן?

השנתיים האחרונות בעולם הנדל”ן בכלל ובעולם הנדל”ן המסחרי בפרט היו רכבת הרים של היצע וביקוש. לעתים היה נדמה שזהו, העולם כולו עבר לעבוד מהבית ולא יהיה עוד צורך במשרדים, אבל מיש מבין את השוק ידע היטב שמדובר בתופעה זמנית וחולפת. הסגרים הממושכים שיתקו את הכלכלה, ועם הזמן הבינו הממשלות והחברות הגדולות כי יש תועלת בשילוב עבודה מהבית עם עבודה מרחוק, לטובת רווחת העובדים ומשפחותיהם, אך לא עד כדי ביטול וצמצום חללי העבודה.

למעשה, השוק אף הושפע בצורה אחרת: הבידודים והשהייה בבתים גרמו למשקי בית רבים לרצות לעבור מן העיר לאזורים מרוחקים יותר כדי לאפשר למשפחה ולילדים מרחב מחיה גדול יותר. תנועת העובדים המתרחקים מן המרכז משפיעה בהכרח גם על פיזור המשרדים ואזורי התעסוקה. ומכיוון שאזורי התעסוקהבאזור תל אביב, שהוא אזור הביקוש הקשיח ביותר, לא צפויים לגדול או להתרחב, כולנו עדים להתפשטות אזורי התעסוקה והמסחר למיקומים שונים באזור השרון והמרכז, וגם באזור הצפון.

היכן קמים אזורי תעסוקה חדשים?

התפתחות הנדל”ן המסחרי תלויה רבות בוועדות תכנון מוניציפליות, אך גם, ולא פחות חשוב מכך, בהשקעה ממשלתית בתשתיות תחבורה. מדינת ישראל היא מדינה קטנה וצפופה, שהתנועה בה זורמת לאט. מעסיקים רבים מבינים את הצורך של העובדים באיזון בין חיי משפחה לעבודה, ומשום כך שואפים להתמקם באזורים בעלי נגישות גבוהה לתחבורה (פרטית או ציבורית). המשקיעים מחפשים את האזורים האלה, העתידים להתפתח, כדי להשקיע בהם הרבה קודם.

איך יודעים לזהות את הקרקע הנכונה? איך לבחור את מקום ההשקעה? באופן עקרוני, ככל שהאזור מפותח פחות, מחיר הקרקע יהיה נמוך יותר. אך לא לכל קרקע במחיר נמוך יש פוטנציאל השבחה, בדיוק כמו שלא כל סטארטאפ הופך לאקזיט. כדי להבין מה בדיוק עומד לקום והיכן, מה התוכניות לגבי כל חלקה במתחם עסקים מסוים – השלבים האלה דורשים המון ידע ומומחיות שאין לרבים.

אז מה קונים ומתי מוכרים?

הרעיון ברכישת קרקע להשבחה הוא קנייה של קרקע חקלאית במחיר נמוך, ואז להעביר אותה תהליך שנקרא “שינויייעודקרקע” או בכינוי המוכר יותר “הפשרת קרקע חקלאית”. ההפיכה של הקרקע החקלאית לקרקע מיועדת לבנייה מעלה את מחירה, וכעת יכולים הבעלים החדשים למכור אותה שוב, רק שהפעם המחיר גבוה הרבה יותר. חשוב לדעת: ככל שהקרקע רחוקה מהמרכז יהיה מחירה נמוך יותר – אך פוטנציאל הפיתוח שלה גבוה יותר.

תהליך הרכישה חייב להיעשות בשיקול דעת ובניהול סיכונים מחושב מאוד. עוד לפני רכישתקרקעחקלאיתיש לוודא שהמדינה מעוניינת בשינוי ייעוד הקרקע. התהליכים שיש לבצע כדי לשנות ייעוד קרקע, וכל הבדיקות שיש לערוך טרם הרכישה מרתיעים לעתים חלק מן המשקיעים, אך התייעצות עם המומחים של רפאל נדל”ן תענה לכם על כל השאלות.

כתבות נוספות

אזרוח ענף הבנייה בישראל

לכתבה המלאה

2020 נובמבר 9
על ידי רפאל נדל"ן

אישור תב”ע בישראל

לכתבה המלאה

2020 אוקטובר 28
על ידי רפאל נדל"ן

הקורונה והשפעתה על רוכשי הדירות

לכתבה המלאה

2021 ינואר 31
על ידי רפאל נדל"ן

השלבים להפשרת קרקע חקלאית

לכתבה המלאה

2021 מרץ 29
על ידי רפאל נדל"ן

השקעה בעידן הקורונה

לכתבה המלאה

2020 יולי 20
על ידי רפאל נדל"ן

השקעה בקטן, תשואה בגדול– היתרונות בהשקעה בקרקעות ודירות קטנות

לכתבה המלאה

2021 פברואר 28
על ידי רפאל נדל"ן

יתרונות פרויקט השבחת קרקע

לכתבה המלאה

2021 ינואר 31
על ידי רפאל נדל"ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת