077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

2018 דצמבר 26 | על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

נדל”ן להשקעה שהינו נדל”ן מסחרי הוא טרנד שהולך והופך לפופולארי בקרב משקיעים מקצועיים ומשקיעים חדשים. מחירי הדירות הולכים והופכים ליקרים יותר ויותר ומקשים על משקיעים לעשות עסקת נדל”ן עם הכסף שיש להם, הם רק חלק מהסיבות להשקיע בנדל”ן מסחרי על פני נדל”ן למגורים. אך לפני שנמנה את הסיבות הללו, נבין את ההבדלים בין נדל”ן מסחרי במרכז לבין נדל”ן מסחרי בצפון הארץ.

ההבדלים

ההבדלים בין נדל”ן מסחרי בצפון ובמרכז הם בין השאר בכל מה שקשור להיצע וביקוש. במרכז ההיצע עולה על הביקוש מצב שעלול להותיר בעלי נכסים ללא שוכרים. בצפון לעומת זאת, ובכלל באזורי הפריפריה (הנגישים), הביקוש עולה על ההיצע זאת בין היתר עקב תנאי ארנונה מופחתים – שמושכים לא מעט חברות הייטק דווקא לאזורים מרוחקים אלו ובנוסף הקלות מיסוי משמעותיות. נכס מסחרי שנמצא בפארק הייטק בצפון במקום נגיש מבחינה תחבורתית (כביש 6 לדוגמה) הוא נכס ששווה להשקיע בו.

הסיבות להשקעה בנכס מסחרי:

רווח הוני – אחד המרכיבים של הרווח בהשקעה הוא הרווח ההוני מה שאומר במילים אחרות, הרווח ממכירת הנכס בעתיד. יש משקיעים רבים שרוצים להשכיר את הנכס שלהם אך בראיה ארוכת טווח, הם יודעים שהם ימכרו אותו יום אחד. בנדל”ן מסחרי הרווח העתידי יהיה גבוה יותר מאשר המחיר בו הוא נרכש בסבירות גבוהה.

תשואה גבוהה יותר – דמי השכירות החודשיים הם הרווח התשואתי. אם משווים את התשואה בין נדל”ן למגורים ובין נדל”ן מסחרי, מגלים שדמי השכירות מנדל”ן מסחרי וספציפית ממשרד גבוהים עד פי 3 מאשר נדל”ן למגורים! בפועל זה אומר שהתשואה השנתית מנדל”ן מסחרי יכולה להגיע עד ל-10% לעומת נדל”ן למגורים שהתשואה ממנו היא בסביבות ה- 3% במקרים מסוימים.

לא חייבים נכס גדול – השקעה בנדל”ן מסחרי לא מחייבת אתכם למצוא נכס גדול בהשקעה גדולה ומאפשרת לכם למצוא אחד כזה גם באזורים המבוקשים במחירים סבירים. גם משרד בשטח קטן יכול להיות במחיר משתלם, גם אם הוא באזור מבוקש.

לא צריך הון עצמי גבוה מידי – עסקאות של נדל”ן מסחרי יכולות להיות גם על נכסים קטנים שלא מצריכים הון עצמי גבוה. יש יותר אנשים שיכולים להרשות לעצמם להיכנס להשקעה במקרה כזה.

תקופות שכירות ארוכות – דירה שמשכירים למגורים יכולה להחליף שוכרים בכל שנה ולבעל הבית אף פעם אין את הביטחון שהיא תושכר בכל חודש ולא יהיה “חור” בין לבין. השכרה של משרד לעומת זאת היא השכרה עם חוזה של לפחות 5 שנים, וברוב המקרים ההשכרה תהיה לשנים רבות קדימה.

אין ספק שנדל”ן מסחרי הוא הדבר החם עכשיו. רבים פונים אליו והוא יכול להתאים לאלה שהשקעה בנדל”ן למגורים לא מתאימה ולא נכונה להם מסיבות שונות.

 

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל”ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת