077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

מידע חשוב אודות מיסוי בעסקאות נדל”ן

2020 אוגוסט 18 | על ידי רפאל נדל"ן |מאמרים

מיסוי בעסקאות נדל”ן, או בשמו האחר, מיסוי מקרקעין, מהווה חלק בלתי נפרד מענף ההשקעות והרכישות של נכסים. זהו מיסוי על נכס קרקע, על מבנה או על זכויות, אשר מוטל על הרכוש הנמכר, על המוכר או על הקונה. כל אדם, אשר קונה, מוכר או מקבל נכס, אמור לדעת כיצד עליו לפעול בהתאם לתקנות המס הנוגעות לעסקאות נכסים בישראל. המס על מכירה וקנייה של נדל”ן בישראל נחשב גבוה באופן יחסי לענפים אחרים.

השאלה המרכזית עליה יש לענות היא- מהו סכום המס אותו יש לשלם בגין העסקה?

תכנון מס באופן נכון יחסוך לכם סכומים גבוהים וימנע “הפתעות” בעתיד. מסי הנדל”ן כוללים- מס רכישה, מס שבח, היטלי השבחה ומע”מ. בעת ביצוע עסקת נדל”ן ובחינת העלויות המלאות של העסקה, יש לקחת בחשבון את תשלום המסים הכרוכים בה ועמידה בחוק שמתייחס לעסקאות מסוג זה- “חוק מיסוי מקרקעין”, בו מוגדרים השימושים בנכסים, אחוזי הזכאות להטבות מס, חובות מס וכן נושאים נוספים הרלוונטיים למשקיעים או רוכשים פוטנציאליים. מס רכישה הינו מס אשר חל על הרוכש, מס שבח חל על מוכר הנכס וכן היטל השבחה הינו מס אשר חל על המוכר בעת מימוש השבחת הנכס.

מס רכישה

מס רכישה הינו מס המוטל על הרוכש על-פי חוק בעת רכישת נכס. זהו מס אשר מחולק למדרגות מס המתעדכנות מדי שנה ומובילות לקביעת שיעור המס אותו אמור לשלם הרוכש, ככל שעסקת הרכישה מבוצעת בסכום גבוה יותר, כך שיעור המס יהיה גבוה יותר. על כל חלק משווי העסקה משולם שיעור מס באחוז שונה, אשר עולה בהתאם לסכום הרכישה. החלוקה של מדרגות המס תלויה בסוג הנכס. מס רכישה על דירת מגורים ראשונה יהיה נמוך, זאת ביחסית לרוכש אשר רכש דירות נוספות מעבר לדירה המוגדרת כראשונה. כאשר לרוכש יש שתי דירות או יותר, סכום מס הרכישה יהיה גבוה יותר ויתחיל בשיעור של 8% משווי העסקה. במידה ומדובר על רכישת קרקע, שיעור מס הרכישה יעמוד על 6% ויישאר קבוע, ללא מדרגות מס.

מס שבח

מס הנגזר מתוך חוק מיסוי מקרקעין, המחייב את המוכר במס על רווח אשר נוצר לו במהלך השנים, מאז מועד רכישת הנכס ועד למכירתו של הנכס. מס שבח מחושב בעת המכירה, הוא מתייחס לרווח ההון הנוצר כאשר המונח “שבח” מגיע מההשבחה שנעשתה או תיעשה בנכס. במילים אחרות, אדם אשר רכש דירה במחיר מסוים, מוכר אותה לאחר תקופה בסכום גבוה יותר, ההפרש בין מחיר המכירה של הדירה למחיר הקניה שלה, הוא מס שבח (אשר לו מצטרפות התאמות נוספות, כגון- שיפוצים בדירה, תשלום לעורך-דין וכו’).

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

כתבות נוספות

השקעה בעידן הקורונה

לכתבה המלאה

2020 יולי 20
על ידי רפאל נדל"ן

דברים שרציתם לדעת על רכישת קרקע חקלאית ולא העזתם לשאול…

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

השקעה בנדל”ן בישראל – כל מה שחשוב לדעת

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 9
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

עליית יהודים לישראל והשפעתה על מחירי הדירות

לכתבה המלאה

2020 יולי 29
על ידי רפאל נדל"ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל”ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

פינוי בינוי

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל"ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת