077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

מהי תכנית פינוי-בינוי

2021 יוני 22 | על ידי רפאל נדל"ן |מאמרים

התחדשות עירונית לצד התחדשות פרטית – מהי תוכנית פינוי בינוי?

לאחר שברוב הערים בארץ מוצו האפשרויות להרחבת גבולות העיר, האפשרות של “פינוי בינוי” היא הדרך הטובה ביותר להתחדשות עירונית.

ברוב הערים בישראל ניתן למצוא לא מעט בניינים ישנים מאד, נמוכים, ובמצב לא טוב. למרבה האירוניה, פעמים רבות דווקא המיקום של הבניינים האלה מצוין.

הסיבה היא, שאלו בניינים ישנים מאד, שנבנו בשלב שהתכנון העירוני היה בחיתוליו ואופי העיר שונה בתכלית. במרוצת השנים, לשם חידוש פני העיר נבנו שכונות חדשות בשולי הערים, אך כיום, רוב השטחים להתרחבות “החוצה” כבר נוצלו, וכעת יש לחדש את המבנים הקיימים או לבנות תחתם מבנים חדשים.

תמ”א 38 או פינוי בינוי?

ישנן שתי תוכניות המאפשרות לערים התחדשות עירונית: תמ”א 38 ופינוי בינוי.

בתוכנית תמ”א 38 מתבצעים חיזוקים לבניין כדי להתאימו לתקן העמידה בפני רעידות אדמה. לא פעם הבניין “משודרג” ומתווספות מעליות, חדר נוסף ואף דירות חדשות בבניין. תמ”א 38 הוא פרויקט נקודתי לבניין אחד.

בפרויקט פינוי בינוי הורסים את הבניין הישן ובונים במקומו בניין חדש.

לפינוי בינוי מספר יתרונות משמעותיים לעומת תמ”א 38:

• הגדלת מספר הדירות באופן משמעותי, מספר היחידות בפרויקט פינוי בינוי הוא יותר מכפול ממספר היחידות המקורי.
• סטנדרט בנייה מודרני – בנייה מהיסוד מאפשרת להתיישר לסטנדרט מודרני גם מבחינה בטיחותית, גם מבחינת תקנים, וגם מבחינת תשתיות ואבזור עבור הדיירים.
• פרויקטים רחבי היקף – בפרויקט פינוי בינוי ניתן לתכנן מחדש שכונה שלמה, כך למשל, רפאל נדל”ן מתכננת פרויקט התחדשות עירונית ברמת גן הכולל 8 מגדלים בני 13 עד 35 קומות הכוללים כ-1200 דירות, בפרויקט אחד.
• העלאת הערך לשכונה כולה – פרויקט פינוי בינוי מעלה את ערכה של השכונה כולה, ופותח אפשרויות דיור איכותיות וברות השגה בעיר.

מהם השלבים בפרויקט פינוי בינוי?

שלב ראשון – התארגנות הדיירים, ובמרכזה הסכמה של לפחות 80% מהדיירים למהלך. ברגע שיש הסכמה חותמים על הסכם מקדים ובוחרים נציגות מבין הדיירים וכן עורך דין מייצג.

שלב שני – חבירה ליזם. המפתח לפרויקט פינוי בינוי מוצלח הוא שהפרויקט יהיה רווחי ומשתלם גם ליזם וגם לדיירים. לשם כך יש למצוא ולבחור יזם המעוניין בפרויקט. בחלק מהמקרים, היזמים בעצמם פונים לדיירי הבניין. בבחירת היזם מומלץ לקרוא עליו באינטרנט ולחקור אם יש לו את הניסיון והיכולות לקדם כאלה תהליכים מבחינת הרישוי ומבחינה כלכלית,חשוב לבחור ביזם בעל רקע בתחום ובעל חוסן כלכלי אשר ילווה אתכם לכל אורך התהליך.

שלב שלישי – הסכמה על התמורה המוצעת והחלופות במהלך הבנייה. על הדירים להגיע להסכמה בינם לבין עצמם ועם היזם, על התמורה שיקבל כל אחד מהדיירים, וכן על החלופות שמציע היזם למהלך הבנייה, תקופה בה הדיירים נאלצים לפנות את בתיהם ולגור במקום אחר.

שלב רביעי – חתימה על ההסכם. מאחורי שלוש המילים האלה מתחבא תהליך מורכב הכולל ערבויות ובטחונות, אחריות, הצהרות גילוי ושקיפות, ביטוח ועוד. זהו הסכם הנערך על ידי אנשי מקצוע וחשוב שעורך הדין המייצג את הדיירים יידע להסביר להם את משמעותו המלאה של ההסכם.

שלב חמישי – מתחילים בעבודה.

פינוי בינוי הוא ששלב הכרחי בהתחדשות העירונית, ובתוך כך, הוא מייצר הזדמנויות רבות לדיירי הבניינים הישנים, ליזמים ולתושבים חדשים המגיעים לשכונה.

כתבות נוספות

אזרוח ענף הבנייה בישראל

לכתבה המלאה

2020 נובמבר 9
על ידי רפאל נדל"ן

אישור תב”ע בישראל

לכתבה המלאה

2020 אוקטובר 28
על ידי רפאל נדל"ן

הקורונה והשפעתה על רוכשי הדירות

לכתבה המלאה

2021 ינואר 31
על ידי רפאל נדל"ן

השלבים להפשרת קרקע חקלאית

לכתבה המלאה

2021 מרץ 29
על ידי רפאל נדל"ן

השקעה בעידן הקורונה

לכתבה המלאה

2020 יולי 20
על ידי רפאל נדל"ן

השקעה בקטן, תשואה בגדול– היתרונות בהשקעה בקרקעות ודירות קטנות

לכתבה המלאה

2021 פברואר 28
על ידי רפאל נדל"ן

יתרונות פרויקט השבחת קרקע

לכתבה המלאה

2021 ינואר 31
על ידי רפאל נדל"ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת