077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

מהי כדאיות ההשקעה במשרדים?

| על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

נדל”ן יכול להיות עסק רווחי אם ההשקעה בו נעשית בצורה נכונה. השקעה נכונה מבחינתנו היא השקעה במשרדים מכיוון שההחזר על ההשקעה לרוב גבוה יותר מאשר השכרה של יחידות דיור.

יתרון נוסף  הוא תזרים המזומנים המגיע כתוצאה מכך שההחזר על ההשקעה גבוה. השקעה במשרדים דורשת מכם הון עצמי נמוך לשם התשלום הראשוני והיתרה יכולה להגיע כתוצאה מהלוואה או משכנתא. המינוף ברכישת משרדים יכול להיות גבוה – דבר שנותן לכם את האופציה להשקיע בנכסים רבים יותר.

עוד יתרון הינו במכירה ובמימוש המשרד: לרוב כאשר מוכרים את המשרד רווחי ההון גבוהים כך שתמכרו אותו מחיר גבוה יותר מאשר רכשתם אותו.

ישנם כמה חסרונות בהשקעות במשרדים שהגדול ביותר הינו מיתון במשק. כאשר המשק במצב טוב וצומח אזי הכל צומח יחד אתו: המחירים, הדרישה לרכישה והדרישה לשכירות.
אבל מה קורה כאשר המשק נמצא במיתון? אזי לרוב ישנה ירידה בביקושים שכן עסקים לא תמיד שורדים את המיתון ולא נפתחים עסקים חדשים.
ההבדל בין השקעה בדירות להשכרה לעומת השקעה במשרדים זה כאשר השוק במצב של מיתון- אנשים תמיד יצטרכו מקום לגור בו ולכן הביקוש לא משתנה אבל במקרה של משרדים- הביקושים יורדים וזה הסיכון שיש לקחת. אבל גם במקרים כאלו, לשוק תמיד יש נטיה לתקן את עצמו ולרוב הוא אף עולה יותר ולכן יש לראות זאת כסיכון זמני.

בנוסף, כאשר המשרד שלכם נותר ללא שוכרים אזי הארנונה לתשלום תחול עליכם. אחת הדרכים  למנוע זאת הינה לקנות משרד אשר קיימים בו כבר שוכרים עם חוזה שכירות קיים.

אז על אף שהחסרונות והסיכונים אותם אתם לוקחים בהשקעה במשרדים  לרוב זה משתלם ויוצאים מורווחים הן בתשואה השנתית והן בעת מכירת המשרד.

עם סיכונים גדולים יותר מגיעים רווחים כספיים גדולים יותר גם כן, אז אם אתם מחפשים השקעה במשרדים, עדיף להשקיע במשרד שבו ישנו דייר קיים, תבדקו את האיזור והביקושים באיזור וכמובן את האופציה למכירה אח”כ. 

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל”ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת