Refael Group

מאמרים וכתבות

השקעה בנדל"ן בישראל – כל מה שחשוב לדעת

2018 דצמבר 9 | על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

רבים בישראל מבינים את היציבות היחסית שקיימת בשוק הנדל"ן, בעיקר אל מול השווקים הפיננסיים בהם
התנודות רבות יותר. מאז ומעולם נדל"ן היה בעל תשואה פוטנציאלית גבוהה גם כשהשווקים הפיננסיים היו פחות תנודתיים וניתן היום לראות זוגות צעירים לצד אנשים מבוגרים יותר, שמחפשים את ההשקעה הבאה, בין אם זהו נדל"ן להשבחה, קניה ולמכירה תוך זמן קצר, ובין אם זו השקעה לטווח הרחוק. השקעה בנדל"ן בישראל רק הופכת לפופולרית יותר ויש לכך סיבות רבות.

השקעה בנדל"ן בעידוד של הבנקים

הבנקים כידוע לא תמיד ששים לתת כספים כהלוואה בשל הסיכון אותו הם נוטלים. אך כשמדובר על נדל"ן, הבנקים מעודדים את הרוכשים עם מינוף של למעלה מ-50% מגובה ההשקעה מהסיבה הפשוטה – היציבות של שוק הנדל"ן מאפשרת להם לתת הלוואות בקלות רבה יותר מה שלא קורה בשום ערוץ השקעה אחר.

יציבות

השקעה בנדל"ן בישראל היא בעלת יתרונות נוספים. הראשון כפי שציינו הוא היציבות הרבה בשוק והשקעה כזו היא אחד האפיקים הבטוחים ביותר מכיוון שבאפיקים אחרים יש סיכויים גם להפסד של הקרן מה שלא כן בנדל"ן מכיוון שלא משנה מה קורה בשוק, הנכס נשאר בידיו של הבעלים. אם נבחן את 10 השנים האחרונות, נראה שלמרות הבטחותיהם של שרי האוצר השונים אין ירידה דרמטית במחירי הדירות וככל הנראה גם לא תהיה, מה שאומר תשואה גבוהה ויציבה לאורך שנים ארוכות.

אפשרויות השקעה עם הון עצמי נמוך יחסית

גם אם יש לכם סכום קטן יחסית, עדיין תוכלו להשקיע אותו בנדל"ן וגם אם זה לא יהיה במרכז הארץ בה המחירים גבוהים מאוד, הפריפריה יכולה להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אומנם גם בפריפריה מחירי הנדל"ן עלו בעשור האחרון ומי שקנה דירה בבאר שבע לפני 10 שנים עשה את "עסקת חייו" אך גם היום יש מציאות ובעיקר, יש תכניות פיתוח לפריפריה מה שעתיד לעלות את ערכו של הנדל"ן באזורים ספציפיים.

שוק הנדל"ן לא יחווה ככל הנראה ירידות בשנים הקרובות והשקעה בנדל"ן בישראל נחשבת לבטוחה ויציבה. בין אם אתם זוג צעיר שרוצה להתחיל לצבור נכסים ובין אם אתם מבוגרים יותר ורוצים להבטיח את עתידכם ועתיד ילדכם, או אפילו סטודנטים שחושבים קדימה ויכולים לגייס את הסכום ההתחלתי הדרוש, השקעה בנדל"ן בישראל צריכה לעניין אתכם כמובן שעם ליווי וייעוץ מקצועיים.

בטחון לשנים רבות

פועל יוצא של התנודות בשווקים הפיננסיים שיכולות להיות מסיבות שונות הוא חוסר בטחון של החוסכים. לא מעט אנשים מחפשים את השקט, מחפשים את הידיעה והתחושה שהכסף שלהם בטוח ולא רק שהוא בטוח אלא שהוא בוודאות מרוויח. מצב הנדל"ן היום בישראל הוא כזה שכבר שנים רבות יש רק עלייה בשוק, ולמרות כל ההבטחות של פוליטיקאים כאלו ואחרים על התייצבות מחירי הדיור נראה שהם עוד יעלו בצורה משמעותית. מי שרוכש נדל"ן מגורים להשקעה, נהנה מביטחון בשתי דרכים. האחת, מהר מאוד ערך הנכס שלו עולה ואם הוא ימכור אותו הוא ירוויח ככל הנראה מהמחיר בו הוא קנה את הנכס. במקביל להשבחה של הנכס שמתקיימת כל הזמן, בעל הנכס גם יכול להשכיר אותו וליהנות מתשואה מרשימה.

לנדל"ן למגורים תמיד יהיה ביקוש

יש לא מעט משקיעים שפונים לנדל"ן מסחרי מה שיכול להיות משרדים, בתי מלון, חניונים, מרכזים מסחריים וכדומה. לנדל"ן מסחרי יש אומנם את היתרונות שלו כמו התשואה הגבוהה, השכירויות לטווח ארוך, הרבה יותר משנה אחת. מה שקורה לרוב בנדל"ן למגורים, במימון עם ריביות נמוכות יותר מהבנקים ויתרונות נוספים אך חשוב לזכור יתרון משמעותי אחד של נדל"ן למגורים – תמיד יהיה לו ביקוש והוא לא תלוי במצב כלכלי באזור. נדל"ן מסחרי תלוי בסביבת הנכס ובמצב הכלכלי שבו לעומת נדל"ן למגורים, מכיוון שבשנה יש כ-50,000 הזוגות שמתחתנים מה שאומר שביקוש לא יהיה חסר.

זה לא סוד שהמצב בשווקים הפיננסיים הוא כזה שגורם לרבים לעבור להשקיע בנדל"ן או לפזר את הסיכונים שלהם ולהשקיע גם בנדל"ן בנוסף להשקעות אחרות. נדל"ן בכלל ונדל"ן למגורים הוא השקעה מצוינת, השקעה בטוחה ויציבה שיכולה להניב תשואה מרשימה. היום, יותר ויותר זוגות שמתלבטים איפה לשים את הכסף שלהם גם אם יש להם כבר דירה אחת בה הם מתגוררים, בודקים את האופציה של רכישת דירה להשקעה. דירה כזו היא בעלת פוטנציאל תשואתי גבוה, בטח בהשוואה לכל אפיק חיסכון פיננסי אחר כמו ביטוח מנהלים, קרן השתלמות וכדומה.

השקעה בנדל"ן מחייבת ליווי מתאים

אם כבר החלטתם להשקיע בנדל"ן, בין אם הוא נדל"ן מגורים ובין אם הוא נדל"ן מסחרי, סביר להניח שאתם אנשים מן השורה שלאו דווקא מצויים בנבכי התחום. במקרה זה, חשוב לקחת ליווי מקצועי של חברה מקצועית שתבחן יחד אתכם את האפשרויות השונות, תלווה אתכם בתהליך ותסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות עבורכם. חברת ייעוץ תיקח אתכם יד ביד ותמנע מכם מלעשות טעויות, טעויות שיכולות לעלות לכם ביוקר. חשוב שלחברה יהיה ניסיון של שנים רבות ויידע רב יחד עם קשרים בתחום וכמובן, חשוב שתהיה לכם אינטראקציה טובה עם מי שמלווה אתכם, אינטראקציה שתוביל בסופו של דבר לעסקה טובה כזו שתענה על הצרכים שלכם.

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל"ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע מיקום היא מילת המפתח בהשקעה מסחרית?

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

תכנון בנייני משרדים ב-2019 לרווחת העובד, למה זה חשוב?

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625