Refael Group

מאמרים וכתבות

דירות למגורים – יד שנייה או מקבלן?

2018 דצמבר 26 | על ידי רפאל נדל"ן |מאמרים

חלומו של כל ישראלי הוא שתהיה לו דירה בבעלותו. זו יכולה להיות דירה בה הוא ובני משפחתו יגורו וזו יכולה להיות דירה להשקעה, אך מה שבטוח הוא שארבעת הקירות הללו יהיו שלו ויקנו לו את הביטחון הפיזי אותו הוא צריך. יש צורך אמוציונאלי להרגיש בטוחים והדירה עונה לנו על הצורך הזה.

בעודכם מתלבטים היכן לרכוש דירה, עומדת השאלה האם לרכוש דירה מיד שנייה או דירה חדשה מקבלן. אז הנה כמה דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שמקבלים את ההחלטה:

עלויות נלוות – מחיר הדירה אף פעם לא משקף את סך העלויות הכולל. בין אם אתם מתכוונים לרכוש דירה מקבלן או דירה יד שנייה, יהיו לכם עלויות מימון ועלויות אחרות עליהן תצטרכו לשלם. כשמדובר על דירה מיד שניה יש את שכר טרחת עורך הדין שיכול לגבות אחוז מסוים ממחיר הדירה או סכום קבוע מראש, יש את דמי התיווך שצריך לשלם במידה והתקבלה עזרה ממתווך מה שאומר בדרך כלל 2% ממחיר הדירה ובנוסף, יש את שיפוץ הדירה שיכול לעלות בין אלפי שקלים בודדים דרך עשרות אלפי שקלים ואף עד למאות אלפי שקלים. כשמדובר על דירה חדשה מקבלן, יש את האגרות השונות ששולמו על ידי הקבלן, אגרות על חיבורים שונים, על מדידות ודברים נוספים, יש עלויות הנובעות מהצמדת התשלומים העתידיים למדד מחירי הצרכן והוצאות נוספות שכדאי לקחת בחשבון.

הנחות ומבצעים – פרויקטים חדשים טומנים בחובם לא פעם הנחות ומבצעים שתורמים להוזלת מחיר הדירה בשביל להגדיל את הביקוש. דירות יד שנייה לעומת זאת הן במחיר שנקבע על ידי המוכר.

בטיחות –בבניינים חדשים יש תקן מחמיר למקרים של רעידות אדמה, לעומת דירות יד שנייה שבמקומות מסוימים עשויות להיות דירות לא בטיחותיות למקרה שתתרחש רעידת אדמה חזקה.

התאמה לצרכים – דירת יד שנייה לא יכולה להיות מראש מותאמת לצרכים אלא בשלב מאוחר יותר ובהתאם לשיפוץ נרחב של הבית על כל המשתמע מכך. בדירה חדשה מקבלן אפשר להתערב בתכנון הפרויקט ולהתאים אותו על פי הצרכים שלנו.

אז נחזור לשאלה, דירות מגורים יד שנייה או מקבלן? אין תשובה חד משמעית. זה תלוי כמובן קודם כל במצב הכלכלי שלנו וממשיך עם פרמטרים שונים אותם צריך לקחת בחשבון.

דירות מגורים להשקעה – טיפים חשובים.

פעם היה נדיר למצוא אדם יחיד, בני זוג או משפחה שיש להם יותר מדירה אחת בבעלותם. אבל היום רואים את זה כבר יותר ויותר. דירות מגורים להשקעה כמו גם נדל"ן מסחרי הפכו להשקעה פופולארית מאוד על פני כל אפיק השקעה אחר והסיבה לכך ברורה – השקעה בנדל"ן ובדירות מגורים בפרט היא השקעה בנכס יציב ובטוח, כזה שלא יאבד את ערכו ומרבית הסיכויים שהוא יביא עימו גם תשואה נאה משכירות. בנוסף, דירות מגורים להשקעה גם משביחות את עצמן וב-15 השנים האחרונות כמעט ולא היו ירידות במחירי הדירות, כך שמי שמשקיע בדירה יוכל במרבית הסיכויים למכור אותה לאחר כמה שנים ברווח מכובד.

בשונה מהשקעות אחרות, הבנקים גם נותנים בקלות רבה יותר מימון להשקעות בדירות מגורים, מאותה הסיבה – היציבות ועליית ערכי הנכסים הללו שמאפשרים לבנקים להיות בטוחים בהלוואות.

?איפה מוצאים דירות מגורים להשקעה

אם פעם היה ניתן למצוא דירות בעיתונים, בעלונים ובחומרים כתובים אחרים, היום זה כבר הרבה יותר פשוט. היום יש אתרים כמו יד 2, הומלס, winwin, ואחרים וכמובן, מי שנובר בתחום יקבל גם המלצות מחברים ומעוסקים בתחום. טיפ, אם אתם רואים מודעה עם תאריך ישן שמעניינת אתכם, זה לאו דווקא אומר שהנכס נמכר. יכול להיות שבצד השני יש מוכר מיואש שלא הצליח למכור עד כה, מה שיכול להיות מבחינתכם הזדמנות מצוינת.

טיפים למציאת דירה להשקעה

סחירות הנכס – בבואכם לרכוש דירה להשקעה לא רק השכירות צריכה לעניין אתכם אלא גם האפשרות למכור את הנכס בזמן קצר בלי להפסיד. זה יכול להיות בגלל רצון לנתב את הכסף שלכם להשקעה אחרת ויכול להיות מכל סיבה אחרת שהיא כמו טיפול רפואי יקר שמצריך כספים וכדומה.

עליית ערך צפויה – בשביל לבחון נכס להשקעה ואת עליית הערך הצפויה שלו אתם צריכים להבין לא מעט בנדל"ן ולכן מומלץ להתייעץ עם מי שמכיר את התחום על בוריו. כעיקרון, תשתיות שמוקמות באזור, אזורי תעשייה, קווי תחבורה מתוכננים וכדומה, כל אלו עשויים להעיד על עליית ערך הנכס בעתיד. כך גם אזור בו שטח הבנייה מצומצם אשר עשוי להצביע על ביקוש עתידי עם היצע נמוך מה שיעלה את ערך הנכסים בסביבה.

נכס קרוב – נכס נדל"ני ובעיקר דירה למגורים להשקעה כזו שתהיה מושכרת, מצריכים טיפול. אתם צריכים לתת מענה לבעיות תחזוקה של הנכס, לבדוק את מצבו מידי פעם ובכלל, תצטרכו לבקר בו אחת לכמה זמן. אם אתם גרים בדרום אל תחפשו דירה בצפון ולהיפך, מכיוון שכל ביקור כזה ידרוש מכם לא מעט זמן.

דירות מגורים להשקעה שמוגדרות "מציאות" לא חסר וכל מה שצריך הוא לעקוב אחר הדברים ולהיות עם אצבע על הדופק. חשוב כמובן לקבל ליווי של איש מקצוע בתחום מכיוון שכל טעות עלולה לעלות ביוקר.

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל"ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל"ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625