077-8048625

כניסת לקוחות

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מאמרים וכתבות

איך לקבל אישור כיבוי אש לבניין חדש?

| על ידי רפאל נדל”ן |מאמרים

על פי תקנות תכנון ובניה, על מנת לקבל היתר בניה לבניין חדש, על הרשות הארצית לכבאות ולהצלה לאשר את תכנית המבנה. כדי לקבל אישור כבאות, על חברות נדל”ן צריכות לעבור כמה שלבים, הראשון ביניהם הוא הגשת בקשה להיתר בניה. את הבקשה יש להגיש לוועדה לתכנון ובניה של הרשות המקומית, כאשר כחלק מהוצאת ההיתר, הוועדה דורשת אישור כבאות.

הגשת תכנית מבנה לתחנת כיבוי אש

חלק בלתי נפרד מקבלת היתר בניה לבניין חדש הוא קבלת אישור כיבוי אש. כדי לקבל אישור יש להגיש תכנית של המבנה ולסמן את אמצעי הבטיחות, לרבות את מיקומה וקיומה של מערכת כיבוי אש במבנה וסידורי הכבאות באופן כללי, על פי הנדרש בחוק תכנון ובניה של בטיחות אש בבניינים. לאחר קבלת הבקשה, ייפתח תיק בתחנת הכיבוי האזורית ויונפק שובר תשלום אגרה בגין קבלת חוות דעת מומחה.

בחינת התוכניות על ידי מפקח מניעת דלקות

על פי רוב, בחינת התוכניות שהגשתם תתבצע על ידי מפקח מניעת דליקות, מהנדס או הנדסאי. התוכניות נבחנות בהתאם לתקנות ודרישות החוק ומסומנות על פי הוראות נציב 532. כאשר התוכנית שהוגשה אינה עונה על דרישות החוק, המפקח יוציא מסמך התנגדות להמשך התהליך, תוך כדי שדואג לציין מהם הסעיפים שדורשים תיקון. לאחר התיקון יש להגיש תכנית מבנה מתוקנת שתיבחן מחדש. במידה והתכנית אושרה המפקח יוציא מסמך חוות דעת ויגיש אותו לוועדת התכנון והבנייה ולמגיש הבקשה. במסמך ייכתב שלרשות הכבאות אין התנגדות להענקת היתר בניה. כמו כן, המסמך יפרט את האישורים שעל האדריכל להציג בתום הבניה על מנת לקבל אישור אכלוס מרשות הכבאות.

ביקורת וסיום בניה

בתום תהליך הבנייה ו-וידוא שכל סידורי הבטיחות שהותנו עם מתן ההיתר אכן קיימים, מפקח כיבוי האש יגיע למבנה לביקורת. ביקור זה כרוך בתשלום אגרה עבור ביקורת מקרקעין. אם וכאשר סידורי הבטיחות תואמים לתוכניות שאושרו ולחוות הדעת שנתקבלה, ניתן יהיה לקבל אישור לחבר את המבנה לרשת החשמל, עבור הרצת מערכות.

מלבד ביקורת זו, יגיע גם מפקח מניעת דליקות לביקורת סופית במבנה, במהלכה, יוגשו אישורים של בדיקת המערכות עבר חשמל קבוע. אם הכל יתנהל כשורה, יינתן טופס הסכמה לאכלוס של המבנה. יש לציין כי לעיתים רשות הכבאות רואה לנכון להגיע לביקורת במבנה גם במהלך הבניה עצמה.

חברת מיגון אלקטרוניקה בעלת ניסיון של 28 שנים בהתקנת מערכות כיבוי אש מתקדמות. צוות החברה ישמח לספק ליווי מקצועי לאורך כל השלבים הנחוצים בדרך לקבלת אישור כיבוי אש.

 

כתבות נוספות

3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 3
על ידי רפאל נדל”ן

4 טיפים חשובים למשכירי משרדים

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

5 פרמטרים מרכזיים בבחירת נדל”ן מסחרי להשקעה

לכתבה המלאה

2018 אוקטובר 4
על ידי רפאל נדל”ן

מדוע משתלם לפתוח משרד הייטק בחיפה?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

10 חברות הייטק מובילות שפועלות בכפר סבא

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 7
על ידי רפאל נדל”ן

נדל”ן מסחרי במרכז ובצפון הארץ, ההבדלים והסיבות להשקעה

לכתבה המלאה

2018 דצמבר 26
על ידי רפאל נדל”ן

איך רחובות הפכה למוקד העסקים החדש של מרכז הארץ?

לכתבה המלאה

2018 נובמבר 1
על ידי רפאל נדל”ן

התקשרו עכשיו Call Now Button077-8048625 נבנה ע"י טופה פרסום ותקשורת